Tenis. Wielki tryumf Magdy Linette! Polka wygrała w finale turnieju w Hua Hin!

Magda Linette
Źródło zdjęcia: Mai Groves / Shutterstock.com

Magda Linette wygrała turniej WTA w Hua Hin. W finale odprawiła w dwóch setach Leonie Küng ze Szwajcarii.

Pierwszy set do pewnego momentu był bardzo zacięty. Do stanu 2:2 zawodniczki na zmianę wygrywały kolejne gemy. Później Linette odskoczyła od rywalki, dzięki czemu wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia ułożyła się po myśli Polki. Szwajcarka zdołała urwać tylko dwa gemy, w wyniku czego Linette wygrała 6:2.

Dla Linette był to czwarty finał turnieju głównego cyklu. Dzięki zwycięstwu awansowała na 33. miejsce w rankingu WTA.

Magda Linette - Leonie Küng 6:3, 6:2

Źródło: własne/Twitter