Tenis. Wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek! Polka wygrała z Karoliną Woźniacką!

Wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek! Polka wygrała z Karoliną Woźniacką!
Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Wielki sukces Igi Świątek! Polka wygrała z Karoliną Woźniacką 1:6, 6:3, 6:4 i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Toronto.
Mecz zaczął się lepiej dla utytułowanej Woźniackiej. Dunka szybko przełamała 18-latkę i łącznie w pierwszym secie dała jej ugrać tylko jednego gema. Świątek grała aktywnie, ale popełniała też sporo błędów i kiepsko serwowała.
Drugi set przyniósł kompletną odmianę. Polka zaczęła grać świetnie i przełamała Woźniacką na 3:1. W kolejnej odsłonie Świątek obroniła dwa break-pointy i jeszcze podwyższyła prowadzenie. Co najważniejsze - do końca seta zachowała spokój. Było go widać w decydującym gemie. Popisała się w nim dwoma asami i wyrzucającemu serwisowi, który otworzył jej cały kort.
Początek trzeciego seta to znów przewaga Woźniackiej, która szybko objęła prowadzenie 3:0. Później w jej grze nastąpił wielki kryzys. Polka świetnie go wykorzystała. Stratę przełamania odrobiła już w piątym gemie, a w kolejnych wykorzystywała pasywność rywalki. Sprawę zakończyła w dziesiątym gemie. Pierwszych dwóch piłek meczowych jeszcze nie wykorzystała, trzecią - już tak. Return Woźniackiej po jej zagraniu trafił w siatkę.
Łącznie mecz trwał 119 minut. Świątek w kolejnej rundzie zmierzy się z inną wielką tenisistką - Naomi Osaką. Spotkanie odbędzie się z czwartku na piątek polskiego czasu.
Iga Świątek (Polska, Q) - Karolina Woźniacka (Dania, 15) 1:6, 6:3, 6:4
Kamil Kaczmarek08 Aug 2019 · 07:04
Źródło: Sportowe Fakty, Onet.pl