Nadchodzące

Tenis. Wspaniałe zwycięstwo Igi Świątek! Polka wygrała z Karoliną Woźniacką!

Iga Świątek
Źródło zdjęcia: Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com

Wielki sukces Igi Świątek! Polka wygrała z Karoliną Woźniacką 1:6, 6:3, 6:4 i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Toronto.

Mecz zaczął się lepiej dla utytułowanej Woźniackiej. Dunka szybko przełamała 18-latkę i łącznie w pierwszym secie dała jej ugrać tylko jednego gema. Świątek grała aktywnie, ale popełniała też sporo błędów i kiepsko serwowała.

Drugi set przyniósł kompletną odmianę. Polka zaczęła grać świetnie i przełamała Woźniacką na 3:1. W kolejnej odsłonie Świątek obroniła dwa break-pointy i jeszcze podwyższyła prowadzenie. Co najważniejsze - do końca seta zachowała spokój. Było go widać w decydującym gemie. Popisała się w nim dwoma asami i wyrzucającemu serwisowi, który otworzył jej cały kort.

Początek trzeciego seta to znów przewaga Woźniackiej, która szybko objęła prowadzenie 3:0. Później w jej grze nastąpił wielki kryzys. Polka świetnie go wykorzystała. Stratę przełamania odrobiła już w piątym gemie, a w kolejnych wykorzystywała pasywność rywalki. Sprawę zakończyła w dziesiątym gemie. Pierwszych dwóch piłek meczowych jeszcze nie wykorzystała, trzecią - już tak. Return Woźniackiej po jej zagraniu trafił w siatkę.

Łącznie mecz trwał 119 minut. Świątek w kolejnej rundzie zmierzy się z inną wielką tenisistką - Naomi Osaką. Spotkanie odbędzie się z czwartku na piątek polskiego czasu.

+11
Oglądałem i nie żałuję - czapki z głów i oby tak dalej Wspaniale wytrzymała presję po pierwszym secie w którym dostałą lanie Fajnie nam zapowiada się następczyni Isi
8 sie 2019 | 09:00
+4
Nie z żadną Karoliną Woźniacką, tylko z Caroline Wozniacki.
8 sie 2019 | 07:34
+9
Jak Wozniacka przegrywa to jest Dunka, jak wygrywa Polka. Oj wy misie kłamczuszki na meczykach. Brawo Iga, oby tak dalej.
8 sie 2019 | 23:34
0
taki jest tenis to gra miedzynarodowa dla indywidualistow sa tylko wygrani i przegrani
+5
Wielkie brawa i szacunek dla Igi!
8 sie 2019 | 07:21
+7
Super IGA !!!!! Takie zwyciestwa beda budowac jej pewnosc siebie ( ktorej jej czesto brakuje) oraz oczywiscie zdobywanie doswiadczenia w wielkich turniejach co jest nie do przecenienia...