Awans Magdy Linette do finału! Perfekcyjny mecz polskiej tenisistki [WIDEO]

Dovgan/UK Sports Pics/Pressfocus
Magda Linette awansowała do finału turnieju WTA 250 w Guangzhou. Polka w efektownym stylu pokonała Julię Putincewą 6:2, 6:3.
Dotychczas Linette radziła sobie kapitalnie podczas turnieju rozgrywanego w Chinach. Po drodze do półfinału pokonała Jodie Burrage, Darię Saville i Rebekę Masarovą.
Dziś zawodniczka z Poznania rozpoczęła mecz od wygrania gema bez straty punktu. Następnie poszła za ciosem, wykorzystała nieudaną próbę skrótu Putincewej i doprowadziła do przełamania. W kolejnych wymianach Kazaszka znów popełniała znacznie więcej błędów, posyłając mnóstwo piłek w aut.
Niezwykle wyrównany był piąty gem, który w decydującym momencie zakończył się kolejnym autowym atakiem Putincewej. W efekcie Linette wyszła na prowadzenie 4:1. Polka zachowała zimną krew i wygrała pierwszego seta 6:2.
Linette dobrze rozpoczęła też drugą partię, notując kilka winnerów z forhendu. Z kolei Putincewa coraz gorzej radziła sobie z panowaniem nad emocjami. Kazaszka potrafiła ciskać rakietą po kolejnych niewymuszonych błędach.
Trzeciego gema Linette zakończyła asem serwisowym. Kluczowe znaczenie dla losów całego meczu miał jednak gem numer pięć. W nim Polka przegrywała już 0:40, ale odrodziła się, wygrała pięć kolejnych piłek i objęła prowadzenie 3:2.
Putincewa już nie zdołała nawiązać rywalizacji z turniejową "jedynką". Linette wygrała drugiego seta 6:3 i awansowała do finału. W meczu o tytuł Polka zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Greet Minnen - Xiyu Wang.
Adam Kłos22 Sep 2023 · 13:25