Carlos Alcaraz za burtą Australian Open! Genialny mecz Alexandra Zvereva [WIDEO]

Victor Joly / pressfocus
Carlos Alcaraz odpadł z Australian Open. Hiszpan, który był rozstawiony z numerem drugim, w ćwierćfinale urwał tylko jednego seta w meczu z Alexandrem Zverevem.
O tym, że Alcarazowi może być trudno nawiązać walkę z Niemcem, przekonał pierwszy set. Zverev rozstrzygnął go w zaledwie 29 minut. Rywalowi oddał jednego gema.
Wielkiej historii nie było też w drugiej partii. Zverev grał o klasę lepiej i dwa razy przełamał rywala. Ten fragmentami sprawiał wrażenie bezradnego.
Niemiec był blisko tego, by zapewnić sobie zwycięstwo już w trzech setach. Przy prowadzeniu 5:3 serwował, ale Alcaraz zebrał się i odwrócił losy seta. Najpierw doprowadził do tie-breaka, w którym zapewnił sobie efektowne zwycięstwo. Rywalowi oddał tylko dwie pierwsze wymiany. Kolejnych siedem padło jego łupem.
Mogło się wówczas wydawać, że Alcaraz znalazł paliwo, by powalczyć o zwycięstwo w całym meczu. Rywalizacja była zacięta, co najlepiej widać na poniższym nagraniu.
Górą wyszedł z niej Niemiec. Zverev wyszedł na prowadzenie dzięki przełamani, które zdobył w dziewiątym gemie. W kolejnym zamknął mecz.
Alexander Zverev i Carlos Alcaraz podczas Australian Open 2024
Dla Alcaraza ćwierćfinał to i tak najlepszy wynik w historii występów w Australian Open. Zverev o awans do wielkiego finału powalczy z Daniiłem Miedwiediewem.
Marcin Karbowski24 Jan · 15:58
Źródło: własne, interia.pl