Cenna wygrana Huberta Hurkacza. Po raz trzeci w tym roku pokonał znanego rywala [WIDEO]

ANP/Pressfocus
Hubert Hurkacz zagra w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Polak w dwóch setach uporał się z Thanasim Kokkinakisem, którego pokonał już po raz trzeci w tym roku.
Wrocławianin walczy o punkty do rankingu ATP po raz pierwszy od wielkoszlemowego US Open. Ostatnio grał w meczach Pucharu Davisa i w pokazowym Laver Cup.
Teraz Polak przystąpił do rywalizacji w turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Został rozstawiony z numerem 16, dzięki czemu rywalizację rozpoczął dopiero od drugiej rundy.
W niej zmierzył się z Thanasim Kokkinakisem z Australii. Rywalizował z nim już po raz trzeci w tym roku. Poprzednie dwa pojedynki kończyły się wygranymi Polaka, lecz po trudnych, trzysetowych bojach.
Początek piątkowego meczu także był bardzo wyrównany. W pierwszym secie mieliśmy tylko jednego break pointa - w trzecim gemie przed przełamaniem obronił się Hurkacz.
Wszystko zakończyło się dopiero w tie-breaku. W nim wrocławianin dość szybko zdobył przewagę. Wykorzystał trzecią piłkę setową, zwyciężając dzięki temu 7-5.
W drugiej odsłonie o wszystkim zdecydowało jedno przełamanie - w piątym gemie. Dzięki niemu Hurkacz zwyciężył 7:6(5), 6:4 i awansował do trzeciej rundy. W niej zmierzy się z Yu Hsiou Hsu, który sensacyjnie pokonał Lorenzo Musettiego.
Maciej Pietrasik06 Oct 2023 · 13:52