Djoković nie wytrzymał podczas Australian Open. Tenisista wypalił do kibica. "Powiedz mi to w twarz" [WIDEO]

Screen/Twitter
Novak Djoković pokonał w drugiej rundzie Australian Open Alexeia Popyrina. W trakcie tego meczu doszło do utarczki słownej pomiędzy Serbem oraz jednym z kibiców.
Trwająca edycja Australian Open rozpoczęła się dla Novaka Djoković od małych ciężarów. Na inaugurację zmagań dość długo męczył się on z Dino Prizmiciem. Młody rywal postawił trudne warunki. Finalnie góra w tym starciu był jednak Serb, który wygrał 3:1 (6:2, 6:7, 6:3, 6:4).
We wtorek lider światowego rankingu ATP rozegrał swój drugi mecz na turnieju w Melbourne. Tym razem jego przeciwnikiem był przedstawiciel gospodarzy, Alexei Popyrin.
Serbski tenisista, choć zaczął w dobrym stylu i wygrał pierwszego seta, nie zdołał przebrnąć przez mecz bez straty partii. Druga odsłona starcia trafiła na konto Australijczyka.
Novak Djoković
Marco Alpozzi / press focus
Pojedynczy zryw Popyrina nie wystarczył jednak do pokonania Djokovicia. Kolejne dwie partie padły łupem faworyta. 36-latek wygrał ten mecz wynikiem 3:1 (6:3, 4:6, 7:6, 6:3).
Dobrze dysponowanego Serba z równowagi nie zdołał wytrącić nawet jeden z kibiców. Podczas wymiany w czwartym secie zaczął on prowokować gwiazdę.
- Tak? To chodź i powiedz mi to w twarz - wypalił Djoković w kierunku fana. Całe zajście zostało uchwycone przez kamery i wyraźnie zdenerwowało tenisistę.
Zaczepki z trybun nie przeszkodziły faworytowi w sięgnięciu po zasłużony triumf. Kolejnym rywalem lidera światowego rankingu ATP będzie Tomas Martin Etcheverry.
Piotr Sidorowicz 17 Jan · 16:14
Źródło: Twitter