Dramat Cilicia. Niezniszczalny Federer po raz ósmy triumfuje w Wimbledonie

Neale Cousland/Shutterstock
Roger Federer wygrał w trzech setach - 6:3, 6:1, 6:4 - z Marinem Ciliciem w finale i po raz ósmy w swojej karierze triumfował w Wimbledonie.
W pierwszym secie wyrównany pojedynek toczył się tylko do stanu 2:2. Potem Szwajcar przełamał swojego rywala, wygrał następnie rozdanie przy swoim serwisie i odskoczył chorwackiemu tenisiście. Federer w takiej sytuacji nie mógł wypuścić zwycięstwa z rąk i w pierwszej odsłonie pewnie pokonał przeciwnika 6:3.
W drugiej partii przełamanie przyszło jeszcze szybciej. Szwajcar wygrał pierwszy trzy rozdania. Chorwacki zawodnik najprawdopodobniej jednak w drugiej odsłonie nabawił się urazu. Cilić siedział zapłakany na krześle w otoczeniu służb medycznych, ale po chwili wrócił do gry. Wygrał gema, lecz to wszystko na co było go stać. Szwajcar zwyciężył gładko 6:1.
Przed trzecim rozdaniem Chorwat znowu poprosił o interwencję medyczną. 28-letni zawodnik nie rezygnował jednak z walki. Do stanu 3:3 widzieliśmy rywalizację gem za gem. Dopiero wtedy Federer zdołał przełamać swojego rywala. Ostatecznie zwyciężył 6:4.
To ósmy triumf Rogera Federera w Wimbledonie. Łącznie Szwajcar ma na koncie 19 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych.
Roger Federer - Marin Cilić 6:3, 6:1, 6:4