Finalista poprzedniej edycji odpadł z Australian Open. Gigantyczna strata w rankingu ATP

Chu Chen / pressfocus
Stefanos Tsitsipas nie powtórzy osiągnięcia z zeszłego roku. Grek odpadł w czwartej rundzie Australian Open z Taylorem Fritzem.
Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. W otwierającej partii potrzebny był tie-break. Górą w nim był Fritz. Niewiele brakowało, a do dodatkowej rozgrywki doszłoby też w następnym secie. Tsitsipas potrafił jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w dwunastym gemie.
Stefanos Tsitsipas
Mike Frey / pressfocus
Później przewagę osiągnął Fritz, który był lepszy w praktycznie każdym elemencie. Na przestrzeni dwóch setów zaliczył aż cztery przełamania. Sam dobrze pilnował swojego podania - przegrał tylko jeden gem serwisowy. Dwa razy wygrał 6:3.
Porażka będzie słono kosztowała Greka. Tsitsipas straci aż 1000 punktów w rankingu ATP. Na pewno spadnie z siódmego miejsca, które zajmował przed Australian Open.
Fritz w ćwierćfinale zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Obrońca tytułu gładko wygrał z Adrianem Mannarino. Pokonał go 6:0, 6:0, 6:3.