Gauff za mocna dla Fręch. Festiwal przełamań w meczu Polki [WIDEO]

Leslie Billman / pressfocus
Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem WTA w Rzymie. Polka w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Coco Gauff.
Amerykanka, która zajmuje trzecie miejsce w rankingu WTA, była zdecydowaną faworytką. Choć wygrała w dwóch setach, to miewała trudniejsze momenty.
Pierwszy przeżyła na samym początku meczu. Fręch przełamała Gauff już w pierwszym gemie. Polka straciła przewagę już w następnej odsłonie, ale nie dawała za wygraną. Kolejną szansę stworzyła sobie w trzecim gemie, gdy miała dwa break-pointy. Gauff zdołała się obronić.
Amerykanka przyspieszyła. Łącznie wygrała pięć gemów z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:1. Waleczna Fręch się nie poddawała. Jeszcze raz przełamała rywalkę, poprawiła to broniąc meczbola przy swoim podaniu, ale nie była w stanie odrobić strat. Przegrała 3:6.
Druga partia to seria przełamań z obu stron. Lepsza w tej próbie sił była Gauff, która aż cztery razy wygrała przy podaniu Fręch. W całym secie zwyciężyła 6:3.
Marcin Karbowski09 May · 20:42