Genialna dyspozycja Huberta Hurkacza na Wimbledonie! Pewne zwycięstwo, Polak zagra z ikoną [WIDEO]

Jayne Kamin-Oncea/Pressfocus
Hubert Hurkacz nadal nie stracił seta podczas tegorocznego Wimbledonu. Tym razem Polak pewnie rozprawił się z Lorenzo Musettim, którego ograł 3-0 (7:6, 6:4, 6:4).
Hubert Hurkacz w dwóch poprzednich meczach Wimbledonu udowodnił swoją dobrą dyspozycję na kortach trawiastych. Reprezentant Polski bez większych problemów odprawił Alberta Ramosa-Vinolasa oraz Jana Choinskiego.
W piątek na przedstawiciela biało-czerwonych czekało znacznie trudniejsze zadanie, wszak po drugiej stronie stanął Lorenzo Musetti. Włoch jest sklasyfikowany na 16. miejscu w ATP, czyli o dwie pozycje wyżej niż Hurkacz.
Niemniej to właśnie Polak wyszedł obronną ręką z zaciętego starcia. W pierwszym secie decydował tie-break, gdzie dużą rolę odegrał dobry serwis 26-latka. Pięć asów przyczyniło się do ostatecznego zwycięstwa 7:6 (7:4).
W drugiej partii Hurkacz wypadł jeszcze lepiej. Przy stanie 2:1 na swoją korzyść przełamał Musettiego, a następnie obronił wszystkie swoje podania, dzięki czemu wygrał 6:4.
Ostatnia część meczu rozpoczęła się dla Polaka w sposób idealny, bowiem Włoch posypał się już na samym początku. Ponownie został przełamany, a później Polak grał na tyle pewnie, że nie pozwolił na przełamanie powrotne i znów wygrał 6:4.
Tym samym Hurkacz awansował już do 1/8 finału Wimbledonu. Tam - niezależnie od okoliczności - trafi na ikonę tenisa. Następnym rywalem Polaka będzie bowiem zwycięzca pary Stan Wawrinka/Novak Djoković.
Hubert Kowalczyk07 Jul 2023 · 15:52