Genialna Iga Świątek! Popis w finale United Cup, reprezentacja Polski o krok od tytułu [WIDEO]

Reprezentacja Polski jest o krok od zwycięstwa w United Cup! Biało-czerwoni prowadzą w finale z Niemcami po zwycięstwie Igi Świątek z Angelique Kerber.
Niemka w ostatnich dniach zalicza swój wielki powrót na kort. United Cup to jej pierwszy turniej po półtorarocznej przerwie macierzyńskiej. Choć pokazała wysokie umiejętności, na Świątek było to za mało.
Pierwszy set od początku był bardzo zacięty. Kerber mogła wypracować sobie przewagę w piątym gemie. Niemka miała w nim dwa break-pointy, ale Świątek uratowała się przed stratą podania.
Iga Świątek
To był okres przeciągania liny. W szóstym gemie sytuacja się odwróciła: tym razem szansę na przełamanie miała Polka, ale Kerber udało się uratować. Niemka naciskała w kolejnej odsłonie, miała w niej aż trzy break-pointy, ale i tym razem nie zdołała wykonać kończącego uderzenia.
Kluczowy dla losów pierwszej partii był ósmy gem. Świątek przy serwisie rywalki doprowadziła do stanu 40:0. Choć Kerber dwukrotnie zdołała się obronić, to przy trzeciej okazji Polka w końcu zdołała ją przełamać na 5:3. W kolejnym gemie zamknęła seta.
Druga partia była popisem Świątek. Polka przełamała Kerber w pierwszym, trzecim i piątym gemie. Miała wszystko pod kontrolą. Nie brakowało z jej strony genialnych zagrań.
Kerber nie była już w stanie zrobić niczego. Świątek rozbiła ją bez straty gema. Drugi set trwał tylko nieco ponad dwadzieścia minut!
Polakom do wygrania United Cup wystarczy w tej sytuacji zwycięstwo Huberta Hurkacza z Alexandrem Zverevem. Jeśli lepszy będzie Niemiec, o wszystkim zdecyduje gra mieszana.