Genialna wymiana w meczu Rafaela Nadala. Bezcenne zwycięstwo Hiszpana po czterogodzinnym boju [WIDEO]

Screen z Twittera
Rafael Nadal po ponad czterech godzinach rywalizacji pokonał Felixa Augera-Alliasieme'a i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Ozdobą spotkania były niezwykłe wymiany z piątego seta.
Hiszpan to niekwestionowany król paryskich kortów. Roland Garros padał jego łupek aż trzynastokrotnie. Żaden z wielkoszlemowych turniejów nie został nigdy równie mocno zdominowany przez jednego zawodnika.
W tym sezonie Nadal boryka się jednak z dużymi problemami zdrowotnymi. W jednym z niedawnych wywiadów szczerze przyznał, że nie jest w stanie żyć bez bólu. W czwartej rundzie z Felixem Augerem-Allasime'em miał jednak spore problemy.
W pierwszym secie to Kanadyjczyk błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 5:1. Ostatecznie wygrał 6:3, dość niespodziewanie wychodząc na prowadzenie.
W połowie drugiej partii to Nadal przejął kontrolę nad spotkaniem. Najpierw zwyciężył 6:3, później 6:2, coraz bardziej dominując nad młodym Kanadyjczykiem.
Auger-Alliasime nie zamierzał się jednak poddawać. Doprowadził do piątej odsłony, w której obaj zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności.
Jeden z punktów wygranych przez 21-latka może pretendować do miana jednej z najładniejszych wymian całego turnieju. Miało to miejsce w połowie piątego seta.
Ostatnie słowo należało jednak do Nadala, który od stanu 3:3 grał fenomenalnie. Dwiema świetnymi wymianami doprowadził do przełamania i zwyciężył w całym spotkaniu. W ćwierćfinale zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Wielki hit odbędzie się we wtorek.
Maciej Pietrasik29 May 2022 · 20:48