Genialny mecz Magdy Linette na Wimbledonie! Polka wygrała z piątą tenisistką świata!

Mai Groves/Shutterstock
Kapitalny mecz Magdy Linette w II rundzie Wimbledonu. Polka wygrała w dwóch setach z Eliną Switoliną - piątą tenisistką świata i turniejową "trójką"!
Switolina zaczęła mecz od przełamania, a Linette natychmiast odpowiedziała tym samym. Drugi gem miał bardzo emocjonujący przebieg: Polka prowadziła już 40:0, ale wszystko roztrwoniła. Na szczęście wygrała w grze na przewagi.
Od tego momentu zaczął się koncert Linette, która pewnie wygrała trzy kolejne gemy. Niewiele brakowało, a prowadziłaby nawet 5:1. Polka miała szansę na kolejne przełamanie, prowadziła już 40:0, ale dała sobie wyrwać zwycięstwo.
W pierwszym secie zawodniczka z Poznania wspięła się na swój najwyższy możliwy poziom. 29-latka brylowała returnami, notowała znacznie więcej akcji kończących. W końcu efektownie zakończyła pierwszą partię asem serwisowym, wygrywając seta 6:3.
Na początku drugiego seta obie zawodniczki znacznie bardziej przyłożyły się do piłek zagrywanych przy własnym podaniu. Przez pierwszych siedem gemów nie doszło do żadnego przełamania. Switolina potrafiła nawet wygrywać gemy bez straty punktu.
Jako pierwsza przełamała jednak Linette, która w dziewiątym gemie wykorzystała wszystkie słabości rywalki. Po chwili wykorzystała szansę na wielki sukces - decydującego gema wygrała do zera!
W trzeciej rundzie Linette zagra z Paulą Badosą.
Marcin Karbowski01 Jul 2021 · 15:12