Gigantyczny sukces Magdy Linette! Polka gra dalej w Australian Open, rozniosła Rosjankę!

Mai Groves / Shutterstock.com
Magda Linette rozniosła Jekatierinę Aleksandrową w 1/16 finału Australian Open. Polka wygrała 2-0 (6:3, 6:4).
Magda Linette od początku tegorocznego Australian Open prezentowała się ze znakomitej strony. Polka zaimponowała przede wszystkim w pojedynku z Anett Kontaveit, który wygrała 2-1.
W 1/16 finału nasza doświadczona zawodniczka trafiła na Jekatierinę Aleksandrową. Rosjanka uchodziła za delikatną faworytkę starcia, ale została błyskawicznie sprowadzona na ziemię.
Co ciekawe, Linette została przełamana jako pierwsza, ale szybko odpowiedziała tym samym i doprowadziła do wyniku 3:3 w pierwszym secie. Chwilę później było już 5:3 dla Polki, ponieważ rywalka znowu nie utrzymała podania.
Tej szansy 30-latka nie mogła już nie wykorzystać i gładko obroniła swój serwis. Tym samym wygrała 6:3.
W drugim secie Linette poszło jeszcze lepiej! Aleksandrowa właściwie nie istniała na korcie i przegrała dwa swoje serwisy z rzędu. Polka tymczasem szła jak burza i szybko doprowadziła do wyniku 5:1.
Rosjanka wróciła jednak do gry, zdobyła trzy gemy z rzędu, lecz to jedynie opóźniło ostateczny triumf naszej zawodniczki. Koniec końców Linette wygrała 2-0 (6:3, 6:4) i awansowała do 1/8 finału Australian Open!
W kolejnej rundzie 30-latka zmierzy się z Caroline Garcią. Już teraz Polka osiągnęła swój życiowy sukces.
Hubert Kowalczyk21 Jan 2023 · 14:06