Gładkie zwycięstwo Huberta Hurkacza! Polski tenisista w trzeciej rundzie Roland Garros [WIDEO]

Piotr i Paweł Rychter/Poznań Open
Hubert Hurkacz bez większych problemów awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Polak w trzech setach (6:4, 6:1, 6:2) pokonał Marco Cecchinato.
W tym spotkaniu jedynie pierwsze dwa gemy były niezwykle wyrównane. Obaj zawodnicy brylowali przy własnym podaniu. Później nastąpił jednak ogromny kryzys Włocha.
Cecchinato popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów, a Hubert Hurkacz regularnie punktował przy swoim serwisie, odpowiadając jeszcze znakomitymi returnami. Po chwili Cecchinato kompletnie stracił kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Polak wygrał pierwszego seta 6:1.
Druga odsłona spotkania rozpoczęła się idealnie z perspektywy wrocławskiego tenisisty. Już w pierwszym gemie Hurkacz zanotował kolejne przełamanie w tym meczu.
Polak serwował na spektakularnym poziomie. Dopiero w ósmym gemie drugiego seta stracił pierwszy punkt przy własnym podaniu. Hurkacz asem serwisowym skończył drugiego seta, którego wygrał do czterech.
Na początku trzeciego seta Hurkacz znów wypracował sobie przewagę, przełamując Cecchinato. Później nasz zawodnik konsekwentnie punktował, kolekcjonując gemy serwisowe. Po kolejnym przełamaniu Włoch już nie zdołał się podnieść. Trzeciego seta Hurkacz wygrał 6:2.
W kolejnej rundzie rywalem Polaka będzie David Goffin z Belgii.
Adam Kłos26 May 2022 · 16:29