Historyczna wymiana na US Open. 55 uderzeń w jednej akcji [WIDEO]

Casper Ruud awansował do finału wielkoszlemowego US Open. Norweg po czterosetowej batalii wyeliminował Karena Chaczanowa.
Pierwszy set półfinałowego starcia był niezwykle wyrównany. Ruud szybko wyszedł na dwugemowe prowadzenie, jednak już po chwili Chaczanow zaliczył przełamanie powrotne, doprowadzając do remisu. Obaj szli gem za gem, a o zwycięstwie w tej części meczu musiał zadecydować tie-break.
Do historii przeszła wymiana kończąca pierwszego seta. Obaj tenisiści wykazali się niezwykłą cierpliwością i umiejętnościami. Po 55 uderzeniach punkt trafił na konto Ruuda, który wygrał tie-break.
Była to najdłuższa wymiana w historii US Open. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 1997 roku przez Andre Agassiego i Pete'a Samprasa. Ich akcja trwała wówczas 51 uderzeń.
W drugim secie Ruud szybciej poradził sobie z Chaczanowem, wygrywając 6:2. Norweg trzeciego seta przegrał do pięciu, ale w czwartej partii znów pokazał klasę, oddając rywalowi tylko dwa gemy.
Ruud awansował do finału, w którym zmierzy się z Carlosem Alcarazem. Zwycięzca niedzielnego finału zostanie nowym liderem rankingu ATP.
Adam Kłos10 Sep 2022 · 07:04
Źródło: Twitter