Tenis. Hubert Hurkacz awansował do II rundy US Open. Pewna wygrana Polaka

Hubert Hurkacz awansował do II rundy US Open. Pewna wygrana polskiego tenisisty
Hubert Hurkacz udanie rozpoczął rywalizację w US Open. W pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju pokonał Petera Gojowczyka w trzech setach - 6:3, 6:4, 6:4.
Polak spotkanie rozpoczął o mocnego uderzenia. Najpierw dominował przy własnym podaniu, a na dodatek dwukrotnie przełamał rywala, który notował podwójne błędy serwisowe. Przy stanie 4:0 Hurkacz nieco spuścił z tonu i do głosu doszedł Gojowczyk. Niemiec wygrał trzy kolejne gemy, w tym dwa przy serwisie Polaka. Hurkacz odzyskał kontrolę nad pojedynkiem i nie pozwolił rywalowi na więcej, wygrywając seta 6:3.
Druga partia była pełna nerwów. Obaj zawodnicy popełniali proste błędy, a w kluczowych momentach brakowało im spokoju. Gojowczyk w szóstym gemie miał nawet dwie szanse na przełamanie. Hurkacz zachował zimną krew i zdołał wyjść z opresji, a po chwili sam wykorzystał słabość serwisową przeciwnika. Ten set zakończył się wynikiem 6:4.
Polski tenisista pojedynek zakończył w trzeciej partii. W siódmym gemie Hurkacz mógł przełamać rywala, ale zmarnował dwie szanse. Po kilku kolejnych minutach Polak dopiął swego i wygrał przy podaniu Niemca. W kolejnym gemie 23-latek bez problemów przypieczętował swoje zwycięstwo.
Rywalem Hurkacza w II rundzie US Open będzie Alejandro Davidovich Fokina.
Hubert Hurkacz - Peter Gojowczyk 6:3, 6:4, 6:4
Daniel Makarewicz31 Aug 2020 · 21:56