Hubert Hurkacz znowu to zrobił! Polak pokonał hiszpańskiego tenisistę po emocjonującym starciu

Piotr i Paweł Rychter/Poznań Open
Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Madrycie! Polak pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę 2-1 (6:4, 4:6, 7:6) i dalej jest w grze o końcowy triumf.
Hubert Hurkacz był subtelnym faworytem środowego pojedynku podczas turnieju ATP w Madrycie. Polak w poprzedniej rundzie pokonał Hugo Delliena 2-1 i kontynuował swoją dobrą formę.
Tym razem miał jednak znacznie trudniejsze wyzwanie, bowiem jego rywalem w 1/16 finału był Alejandro Davidovich Fokina. Reprezentant gospodarzy jest niżej sklasyfikowany niż Hurkacz, lecz mógł liczyć na pełne wsparcie trybun.
Swoje robiła też nawierzchnia - mączka nie jest ulubionym rodzajem kortów Hurkacza, który regularnie ma na niej rozmaite problemy.
W pierwszym secie były one jednak niemal zupełnie niewidoczne. Polak stoczył zacięty bój ze swoim rywalem, ale zdołał go przełamać na sam koniec pierwszej odsłony tego pasjonującego pojedynku i wygrał 6:4.
W drugim secie role się odwróciły i to Hiszpan okazał się lepszy od naszego reprezentanta. Co gorsza, w grze Hurkacza zaczęło pojawiać się coraz więcej błędów, które martwiły bardziej niż porażka 4:6.
O losach awansu do 1/8 finału turnieju ATP w Madrycie decydował zatem trzeci set. Panowie ponownie stoczyli zażarty bój, namaszczony obustronnym przełamaniem. Jednak ani Polak, ani Fokina nie byli w stanie wypracować komfortowej przewagi i ostatecznie doszło do tie-breaku.
Tam ostatecznie triumfował Hubert Hurkacz, który wyszedł obronną ręką z trudnej sytuacji. Nasz reprezentant przegrywał już 3:4, lecz dwie kolejne piłki padły jego łupem. Wypracowana przewaga zaprocentowała na sam koniec, bowiem Polak pokonał Hiszpana 7:5, koniec końców odnosząc zwycięstwo 2-1 (6:4, 4:6, 7:6).
Hubert Kowalczyk04 May 2022 · 19:30