Hurkacz nie dał szans Thiemowi! Polak ostro ruszył do obrony tytułu w Metz

Xinhua / PressFocus
Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju ATP w Metz. Polak okazał się lepszy od Dominica Thiema, którego ograł 6:3, 6:4.
Już w pierwszym gemie Hurkacz znalazł się pod presją. Thiem był blisko przełamania, ale Polak zdołał się jednak wybronić w grze na przewagi. Odsłonę zakończył asem serwisowym. Austriak mógł bardzo żałować straconej szansy. Później ani razu nie przełamał rywala.
Obaj tenisiści długo grali gem za gem. Zmieniło się to dopiero w ósmej odsłonie, w której Hurkacz po grze na przewagi przełamał Austriaka. Okazji nie zmarnował. Seta zakończył przy własnym serwisie w następnym gemie.
Kluczowy dla drugiego seta okazał się czwarty gem. Hurkacz wymusił w nim błędy Thiema i zyskał nad nim przewagę przełamania. Austriak już jej nie odrobił.
W drodze po zwycięstwo Hurkacz potrafił ogrywać rywala do zera - tak było w szóstym gemie. Grę zakończył w dziesiątej odsłonie. Piłkę meczową wypracował sobie dzięki kolejnemu asowi serwisowemu. Grając pod presją Thiem wyrzucił piłkę na aut.
Marcin Karbowski22 Sep 2022 · 18:01