Hurkacz nie miał większych szans. Koniec serii Polaka [WIDEO]

ANP / pressfocus
Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP w Monte Carlo. Polak musiał uznać wyższość Caspera Ruuda.
W pierwszym secie czwartkowej potyczki gra była stosunkowo wyrównana. Początkowo każdy z zawodników był w stanie obronić swojego gema, chociaż Hubert Hurkacz miewał w tej kwestii pewne problemy.
Przełamanie Polaka nastąpiło przy wyniki 3:3. Dzięki temu Casper Ruud wysunął się na nieznaczne prowadzenie, które okazało się kluczowe do rozstrzygnięcia całego seta. Norweg wygrał go 6:4.
W drugiej partii Hurkaczowi wiodło się znacznie gorzej. Reprezentant Polski przegrał dwa pierwsze gemy serwisowe, wobec czego Ruud miał komfortowe 3:0.
Tak pokaźnej straty nasz zawodnik nie był w staniej już odrobić. Pozostałe gemy rozłożyły się po równo, tym samym Norweg triumfował 6:2, a w konsekwencji 2-0 (6:4, 6:2).
25-latek awansował do 1/4 finału turnieju w Monte Carlo. Jego następnym rywalem będzie zwycięzca pary Sonego/Humbert.
Hurkacz zaś zakończył swoją serię zwycięstw z rzędu. Do pojedynku z Norwegiem Polak był niepokonany w sześciu meczach.
Hubert Kowalczyk11 Apr · 20:03