Hurkacz przegrał finał turnieju w Bazylei! Stracona szansa Polaka, oddalił się od awansu do ATP Finals [WIDEO]

Wang Lili/Pressfocus
Hubert Hurkacz miał dużą szansę na trzeci tytuł ATP w sezonie 2023. W finale zawodów w Bazylei Polak musiał uznać jednak wyższość Felixa Augera-Alliasime'a, który triumfował w tej imprezie po raz drugi z rzędu.
Wrocławianin w ostatnich tygodniach prezentował się znakomicie, triumfując między innymi w zawodach ATP Masters 1000 w Szanghaju. Dzięki temu zaczął liczyć się w walce o udział w ATP Finals, czyli turnieju dla ośmiu najlepszych zawodników sezonu.
Hurkacz w niedzielę mógł awansować na dziewiąte miejsce w rankingu Race, mając minimalną stratę do Holgera Rune. Warunkiem była jednak wygrana w zawodach ATP 250 w Bazylei.
Pojedynek z broniącym tytułu Felixem Augerem-Alliasime'em od początku był bardzo zacięty. W pierwszym secie obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali. Jedyną szansę na przełamanie miał Kanadyjczyk. Nie wykorzystał jej w czwartym gemie.
Wszystko rozstrzygnęło się ostatecznie dopiero w tie-breaku. W nim to Auger-Alliasime okazał się skuteczniejszy. Wygrał dwie piłki przy podaniu Polaka i zwyciężył w kluczowej rozgrywce 7-3.
W drugiej odsłonie Hurkacz znów nie był w stanie zagrozić rywalowi przy jego podaniu. Przy stanie 4:4 wrocławianin znalazł się w sporych opałach. Na szczęście udało mu się wyjść ze stanu 15-40 i utrzymać serwis.
Po chwili Polak znów musiał bronić się przed przełamaniem. Uczynił to skutecznie, a efektem był kolejny tie-break. Tym razem Hurkacz zaczął go od prowadzenia 2-0, ale przy zmianie stron przegrywał już 2-4.
Później wrocławianin wygrał trzy kolejne akcje i znów prowadził, ale końcówka należała niestety do jego rywala. To Auger-Alliasime wygrał w dwóch setach i triumfował w całym turnieju. Hurkacz o awans na ATP Finals powalczy w przyszłym tygodniu podczas zawodów w Paryżu.
Maciej Pietrasik29 Oct 2023 · 17:37