Iga Świątek gra dalej na US Open! Gładkie zwycięstwo polskiej tenisistki

Geoff Burke/Pressfocus
Iga Świątek bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy US Open. 21-latka w dwóch setach (6:3, 6:2) pokonała Sloane Stephens.
Polka bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz. Swój pierwszy gem serwisowy wygrała, tracąc tylko jeden punkt. Następnie przełamała Stephens, która popełniła kilka błędów, posyłając piłki w aut.
Amerykanka błyskawicznie zanotowała jednak przełamanie powrotne. Tym razem to Świątek przydarzyło się kilka niewymuszonych błędów.
Przegrany gem zmotywował Polkę, która w kolejnych minutach była niemal nieomylna. To Stephens straciła rytm, posyłała zbyt dużo piłek w aut lub w siatkę. W efekcie wygrała kolejne dwa gemy.
Końcówka seta również należała do liderki rankingu WTA. Iga Świątek wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała tę partię wynikiem 6:3.
Początek drugiego seta również należał do Świątek. Polka stroniła od błędów, wykorzystując nienajlepszą dyspozycją rywalki. Stephens nadal kończyła wiele wymian autowymi zagraniami. Po kilku minutach zawodniczka z Raszyna prowadziła w drugim secie już 3:0, mając przewagę dwóch przełamań.
Stephens już nie zdołała nawiązać walki w tym meczu. Świątek dobrze returnowała, a przy swoich podaniach była właściwie bezbłędna. Ostatecznie wygrała drugiego seta 6:2.
W następnej rundzie Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Lauren Davis - Jekaterina Aleksandrowa.
Adam Kłos01 Sep 2022 · 19:27