Iga Świątek mknie jak burza! Spektakularna akcja i kolejne zwycięstwo w Doha [WIDEO]

Ma Ping / pressfocus
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Doha. Polka pokonała Jekatierinę Aleksandrową 6:1, 6:4.
Był to czwarty pojedynek tych dwóch tenisistek. W poprzednich starciach Świątek zanotowała dwa zwycięstwa i jedną porażkę.
Już w pierwszym gemie Polka musiała bronić break pointa. Wyszła jednak z opresji, posyłając dwa asy serwisowe. Dzięki temu objęła prowadzenie w pierwszym secie.
Świątek poszła za ciosem i błyskawicznie przełamała Aleksandrową. Rosjanka nie radziła sobie z bekhendowymi zagraniami liderki światowego rankingu WTA. Z kolei Iga czuła się niezwykle komfortowo na korcie, dominując w kolejnych akcjach. Trzeciego gema wygrała bez straty punktu.
Iga Świątek
Hu Jingchen / pressfocus
Świątek utrzymywała wysoki procent piłek wygranych przy własnym serwisie. Wiele returnów Aleksandrowej lądowało w siatce lub na aucie. Ostatecznie Polka pewnie zwyciężyła pierwszego seta 6:1.
Na początku drugiej Partii Aleksandrowa utrzymała serwis. Następnie Świątek obroniła trzy break pointy, notując asa i winnera z bekhendu. Dzięki temu zawodniczka z Raszyna doprowadziła do remisu 1:1 w gemach.
W kolejnych minutach obie tenisistki pilnowały własnego podania. Szóstego gema Iga wygrała do zera. Ozdobą meczu była akcja przy wyniku 3:3, kiedy Polka podeszła pod siatkę i zdobyła punkt efektownym wolejem.
Udana akcja napędziła 22-latkę, która po chwili przełamała Aleksandrową. Przy wyniku 4:5 Rosjanka miała break pointa, ale Polka obroniła się kolejnym asem w tym meczu.
Świątek potrzebowała pięciu piłek meczowych, ale w końcu wygrała drugiego seta 6:4. Jej rywalką w kolejnej rundzie będzie Wiktoria Azarenka, która pokonała Jelenę Ostapenko.