Iga Świątek nie dała szans kolejnej rywalce. Pewne zwycięstwo Polki, jest już w czwartej rundzie

Mike Frey / press focus
Iga Świątek w niedzielę pewnie awansowała do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Reprezentantka Polski nie dała większych szans Bernardzie Perze. Z Amerykanką wygrała 6:2, 6:3.
W zeszłym sezonie Świątek całkowicie zdominowała rywalizację na kortach ziemnych. W tym roku także nie zawodzi na tej nawierzchni. Jest jak dotąd niepokonana na mączce - w niedzielę odniosła kolejną pewną wygraną.
Sam początek spotkania z Bernardą Perą nie był najlepszy dla Polki. W trzecim gemie to ona jako pierwsza straciła serwis, przez co przegrywała 1:2. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo.
Świątek na przełamanie odpowiedziała bowiem w najlepszy możliwy sposób - natychmiast odrobiła straty, i to z nawiązką. Kilkanaście minut później to ona prowadziła już 5:2.
Po chwili zapisała na konto pierwszego seta, wygrywając go 6:3. W drugiej partii dominacja Polki nie ulegała żadnej wątpliwości. Świątek serwowała już zdecydowanie lepiej.
Liderka światowego rankingu miała też kilka szans na przełamanie rywalki. Wykorzystała dwie z nich i po nieco ponad godzinie rywalizacji zwyciężyła 6:3, 6:2, przechodząc do czwartej rundy.
W niej Świątek zmierzy się z Chinką Qinwen Zhang lub z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Spotkanie tej dwójki zostało zaplanowane na niedzielny wieczór.
Maciej Pietrasik30 Apr 2023 · 18:19