Bolesna lekcja dla Igi Świątek. Była liderka rankingu WTA nie dała Polce najmniejszych szans [WIDEO]

Screen z TV
Iga Świątek na trzeciej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka nie miała większych szans w spotkaniu z Garbine Muguruzą. Po 63 minutach przegrała 0:6, 4:6.
Od początku wiadomo było, że w meczu z Hiszpanką Idze Światek nie będzie łatwo. Nikt nie spodziewał się jednak aż takiej dominacji Muguruzy w pierwszym secie. Winne były temu między innymi serwisowe problemy 19-latki.
Polka w pierwszym i trzecim gemie przy break pointach popełniała podwójne błędy, ogółem miała zaledwie 29% trafionego pierwszego podania. Zacięta walka toczyła się tak naprawdę tylko przez moment, przy stanie 0:1. Po 26 minutach było już po wszystkim. Muguruza wygrała 6:0, nie dając Świątek najmniejszych szans.
Po tej partii 19-latka zeszła na kilka minut z kortu. Przyniosło to skutek, bo po powrocie Polka wreszcie wygrała pierwszego gema w meczu. Po chwili znów została jednak przełamana.
Od stanu 1:3 Świątek zanotowała najlepszy moment w tym pojedynku. Odrobiła stratę breaka, wreszcie uderzając nie tylko mocno, ale przede wszystkim celnie. Wydawało się, że może wrócić do spotkania.
Niestety, od stanu 4:3 dla Polki kluczowe akcje znów wygrywała Muguruza. Najpierw utrzymała podanie, później przełamała naszą tenisistkę, a na końcu pewnie zakończyła spotkanie.
Po nieco ponad godzinie Hiszpanka wygrała cały mecz 6:0, 6:4. W ćwierćfinale zmierzy się z Aryną Sabalenką.
Maciej Pietrasik10 Mar 2021 · 17:20