Iga Świątek odpadła z turnieju w Dubaju. O wyniku zadecydował thriller w trzecim secie [WIDEO]

Pressfocus/Christopher Saida
Iga Świątek odpadła w 1/8 turnieju WTA w Dubaju. Polka okazała się gorsza od Jeleny Ostapenko, która wygrała 2:1 (4:6, 6:1, 7:6)
Zakończyła się przygoda Igi Świątek z turniejem WTA w Dubaju. Polka w poprzedniej rundzie gładko poradziła sobie z Darią Kasatkiną, ogrywając ją 2:0 (6:1, 6:2). Niestety, w 1/8 lepsza okazała się Jelena Ostapenko.
Trudności naszej zawodniczki rozpoczęły się już w pierwszym secie. Chociaż Świątek jako pierwsza przełamała rywalkę, to nie potrafiła jej odskoczyć na kilka gemów. Ostatecznie wygrała 6:4, ale każdy miał świadomość, że nie będzie to spacer dla 20-letniej tenisistki.
Przypuszczenia ziściły się już w drugim secie, który Ostapenko wygrała błyskawicznie. Łotyszka oddała Polce tylko jednego gema - prowadziła wówczas już 4:0.
Słaba passa miała swój ciąg dalszy w decydującym rozdaniu. W finałowego seta znacznie lepiej weszła rywalka Świątek, która wyszła na prowadzenie 3:0. 20-latka ruszyła do kontrofensywy, ale była w stanie jedynie doprowadzić do wyniku 3:3. Później ponownie prowadziła Ostapenko, miała trzy gemy meczowe. Świątek broniła się jednak bardzo dzielnie, odrobiła straty i zrobiło się 3:3.
O losach meczu decydował więc tie-break, który 24-latka wygrała 7:4.
W całym spotkaniu Ostapenko ostatecznie zwyciężyła 2:1. To dla Łotyszki duży sukces - wcześniej pokonała Sofię Kenin, teraz zaś uporała się ze Świątek, rozstawioną w Dubaju z numerem 6.
Rywalką 21. rakiety rankingu WTA będzie zwyciężczyni pojedynku Sabalenka - Kvitova. Panie powalczą o półfinał turnieju w Dubaju.
Hubert Kowalczyk16 Feb 2022 · 13:42