Iga Świątek odpadła z US Open! Polka rozbita w decydującym secie [WIDEO]

ANTHONY BEHAR / Press Focus
Iga Świątek przegrała w IV rundzie US Open z Jeleną Ostapenko. Polka nie tylko nie obroni tytułu mistrzowskiego, ale też straci prowadzenie w rankingu WTA.
Już pierwszy gem wskazywał na to, że Świątek może mieć problemy. Ostapenko błyskawicznie zdobyła przewagę przełamania, ale na szczęście Polka szybko doprowadziła do wyrównania.
Kluczowy dla pierwszego set był szósty gem, w którym Świątek jeszcze raz zdołała wygrać przy podaniu rywalki. Nie wypuściła z rąk przewagi. Przy własnym serwisie zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej partii 6:3.
Drugi gem był bardzo emocjonujący. Ostapenko szybko objęła prowadzenie 3:0, ale Świątek w siódmej odsłonie zdołała odrobić stratę przełamania. Nadzieję na zwrot akcji dawały rozmiary jej zwycięstwa - nie oddała Łotyszce nawet gema.
Chwilę później sytuacja się jednak odwróciła. Ostapenko znowu wygrała przy podaniu Świątek, a następnie serwowała na zwycięstwo w całym secie. Polka miała jeszcze jedną szansę na doprowadzenie do wyrównania, ale tym razem zmarnowała break-pointa. To przesądziło - Ostapenko wygrała dwie kolejne wymiany i całego seta 6:3.
Trzecia partia to absolutna dominacja Ostapenko, która wygrywała gema za gemem. Świątek popełniała mnóstwo błędów i nie potrafiła znaleźć żadnej recepty na dobrą grę rywalki. Błyskawicznie przegrywała 0:5.
Polka zerwała się do walki, zdołała przełamać reprezentantkę Łotwy, ale ugrała tylko honorowego gema. Wkrótce Ostapenko przypieczętowała swój awans do ćwierćfinału.
Porażka Świątek ma olbrzymie znaczenie dla rankingu WTA. Polka po 75 tygodniach straci prowadzenie w tym zestawieniu. Piszemy o tym TUTAJ.
Marcin Karbowski04 Sep 2023 · 06:56
Źródło: tvpsport.pl, własne