Iga Świątek ograła byłą liderkę WTA! Popisowy drugi set w wykonaniu Polki [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału WTA w Montrealu. Polka pokonała Karolinę Pliskovą 2-0 (7:6, 6:2).
Iga Światek rozpoczęła przygotowania do kolejnego turnieju wielkoszlemowego. Zanim jednak Polka pojawi się na kortach w USA, weźmie udział w turnieju w Montrealu.
Pierwszą rywalką liderki WTA została Karolina Pliskova, która niegdyś dzierżyła status najlepszej tenisistki na świecie. Początek meczu należał właśnie do Czeszki.
31-latka prowadziła 2:3 w gemach, ale w kolejnej części spotkania sytuacja stała się jeszcze bardziej wyrównana. Ostatecznie doszło do pasjonującego tie-breaku, który Świątek wygrała 8:6.
Druga część starcia należała już jednak wyłącznie do naszej reprezentantki. Pliskova została dwukrotnie przełamana, a Świątek wyszła na prowadzenie 5:1. Później sama nie była w stanie obronić podania, ale wygrała kolejnego gema, a w konsekwencji cały mecz 2-0 (7:6, 6:2).
Tym samym raszynianka awansowała do 1/8 finału zawodów w Montrealu. Zagra w nim ze zwyciężczynią rywalizacji Sorana Cirstea - Karolina Muchova.
Hubert Kowalczyk09 Aug 2023 · 20:37