Iga Świątek poznała ewentualną rywalkę w półfinale Roland Garros. Na jej drodze stanie Rosjanka

Maxime Le Pihif/SIPA/PressFocus
Daria Kasatkina w półfinale Roland Garros. Rosjanka wygrała w ćwierćfinale ze swoją rodaczką, Weronika Kudermetową, 2:0 [6:4, 7:6(5)]. To właśnie z Kasatkiną zagra o finał Iga Świątek, o ile pokona Jessicę Pegulę.
W trzecim z czterech ćwierćfinałów damskiej edycji turnieju Roland Garros na kort wyszły dwie Rosjanki - Daria Kasatkina i Weronika Kudermetowa. Przypomnijmy, że mimo zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę i ludobójstwa dokonywanego przez Rosjan na sąsiadach, tenisistki i tenisiści z tego kraju normalnie rywalizują na paryskiej mączce.
Pierwszy set lepiej rozpoczęła Kudermetowa, która przełamała rodaczkę w czwartym gemie. Sama jednak zaraz straciła gema przy swoim serwisie. Następnie obie zawodniczki szły "łeb w łeb", do czasu aż Kasatkina nie przełamała rywalki przy stanie 4:4, po czym zaraz mogła świętować wygraną w pierwszym secie.
Drugi set był bardziej wyrównany. Kasatkina prowadziła już 4:3 i miała swój serwis, ale od tej chwili nastąpiła seria powrotnych przełamań, która doprowadziła do tie-breaka. W nim lepiej grała 20. w rankingu WTA Kasatkina, która wygrała go do pięciu i odniosła finalne zwycięstwo 2:0 w całym spotkaniu.
Rosjanka czeka teraz w półfinale na triumfatorkę pojedynku Igi Świątek z Jessicą Pegulą. W drugim starciu półfinałowym Coco Gauff zmierzy się z Martiną Trevisan.
Tomasz Bratkowski01 Jun 2022 · 14:17