Iga Świątek poznała rywalkę w finale Roland Garros. To triumfatorka Australian Open [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Iga Świątek dziś wywalczyła awans do finału Roland Garros. Już wiemy, że w nim zmierzy się z Amerykanką Sofią Kenin.
Świątek w tym roku na paryskich kortach jest jak walec. Miażdży kolejne rywalki, nie dając im żadnych szans. W drodze do finału nie straciła jeszcze seta.
W sobotę 19-latka stanie przed historyczną szansą triumfu w French Open. Jej rywalką w tym starciu będzie Sofia Kenin.
Amerykanka dziś po zaciętym pojedynku pokonała Petrę Kvitovą. Turniejowa "czwórka" znakomicie weszła w mecz. Dwa przełamania dały jej prowadzenie 4:1. Czeszka poderwała się do walki i po chwili wygrała gema przy podaniu rywalki. Kenin zdołała odeprzeć ofensywę rywalki. W ósmym gemie obroniła break pointa i po chwili zamknęła pierwszego seta.
W drugiej partii Kenin znów przełamała przeciwniczkę i wyszła na prowadzenie 3:2. Kvitova w kolejnym gemie była bliska odrobienia strat, ale nie zdołała wykorzystać czterech break pointów. Z kolei Amerykanka w dziesiątym gemie mogła zakończyć mecz i... zawiodła na całej linii. Przegrała z własnymi nerwami i dała się przełamać. Przy stanie 5:5 Kenin błyskawicznie wzięła się w garść. Dwa kolejne gemy padły jej łupem i tym samym 21-latka zameldowała się w finale turnieju.
Kenin to zwyciężczyni Australian Open 2020. Amerykanka zajmuje szóstą lokatę w rankingu WTA. Największym sukcesem 21-latki na kortach Rolanda Garrosa do tej pory była gra w czwartej rundzie w 2019 roku. Teraz może sięgnąć po końcowy triumf w turnieju. W sobotę o godz. 15:00 na korcie Philippe'a Chatriera zmierzy się z Igą Świątek.
Sofia Kenin - Petra Kvitova 6:4, 7:5.
Daniel Makarewicz08 Oct 2020 · 18:30