Iga Świątek przegrywa pierwszy set pojedynku w drugiej rundzie US Open. Mecz przerwano z powodu opadów

Fabrizio Andrea Bertani / shutterstock.com
Deszcz paraliżuje rozgrywki tenisowego US Open. Z powodu obfitych opadów przerwano kilka spotkań, w tym pojedynek Igi Świątek z Amerykanką Sachią Vickery, w którym Polka przegrała pierwszego seta.
Mecz zdecydowanie lepiej zaczęła Vickery, która szybko przełamała serwis Polki, ale Świątek szybko odpowiedziała tym samym. W końcówce tej części gry doszło do podobnego przypadku, a więc o wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break.
W nim to Amerykanka szybko przegrała dwa punkty przy swoim serwisie, a Iga Świątek prowadziła już 5:0. Niestety, w decydującym momencie straciła dwa swoje podania, co wyraźnie uskrzydliło Vickery, która do końca nie straciła już ani jednego punktu i zwyciężyła tie-breaka do 5.
Mecz przerwano w pierwszym gemie drugiego seta, przy prowadzeniu Świątek 30:0. Zostanie on wznowiony wieczorem, jeśli oczywiście pozwoli na to pogoda. Z powodu problemów atmosferycznych nie dokończono także trzech innych spotkań.
Na zwyciężczynie tej pary czeka już w trzeciej rundzie Viktoria Azarenka. Powracająca do wysokiej formy Białorusinka bez problemów pokonała Arynę Sabalenkę, a w dotychczasowych dwóch spotkaniach straciła zaledwie siedem gemów.
W innych spotkaniach warto zwrócić uwagę na gładką porażkę Szkota Andy Murraya, który przegrał z notowanym na 21. miejscu w Rankingu ATP Felixem Augerem-Aliassime. Słynny tenisista wraca jednak w tym roku do gry po długiej przerwie, spowodowanej serią problemów zdrowotnych.
Maciej Baranowski04 Sep 2020 · 07:05