Iga Świątek triumfuje w WTA Finals! Deklasacja w meczu o tytuł, Polka liderką światowego rankingu! [WIDEO]

Susan Mullane-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Iga Świątek w poniedziałkowy wieczór sięgnęła po triumf w WTA Finals. Polka nie dała najmniejszych szans Jessice Peguli. Amerykankę rozbiła w niespełna godzinę - 6:1, 6:0.
Początkowo ostatni mecz WTA Finals planowano na niedzielę. Fatalne warunki atmosferyczne i przełożenie półfinałowego spotkania między Igą Świątek i Aryną Sabalenką sprawiły jednak, że turniej wydłużono o jeden dzień.
W finale tenisistki mogły na szczęście rywalizować bez większych przeszkód. Świątek i Jessica Pegula zaczęły rywalizację od utrzymanego serwisu. Później na korcie dominowała już jednak Polka.
Nasza zawodniczka była wręcz bezlitosna dla rywalki, wygrywając pięć kolejnych gemów. Po niespełna 30 minutach było już po pierwszym secie. Świątek wygrała go aż 6:1.
Pegula w pewnym momencie kompletnie się pogubiła. Amerykanka popełniała całe mnóstwo niewymuszonych błędów, a na dodatek nie była w stanie zagrozić Polce przy jej podaniu.
Drugą odsłonę Świątek też rozpoczęła od mocnego uderzenia - atomowym returnem przełamała rywalkę. Amerykanka była po prostu bezradna. Nie mogła znaleźć żadnego sposobu na grę Polki.
Świątek nie zamierzała odpuszczać i zapisywała na konto kolejne gemy. Ostatecznie po niespełna godzinie cieszyła się z wygranej 6:1, 6:0 w całym meczu.
Nasza tenisistka po raz pierwszy w karierze triumfowała w WTA Finals. Dzięki temu zakończy rok jako numer jeden światowego rankingu, na ostatniej prostej sezonu wyprzedzając Arynę Sabalenkę.
Maciej Pietrasik06 Nov 2023 · 23:43