Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells! Kapitalny mecz Polki. Rywalka bez szans [WIDEO]

Mike Frey / press focus
Iga Świątek idzie jak burza przez turniej w Indian Wells. Polska tenisistka zameldowała się w ćwierćfinale po ograniu Emmy Raducanu 2:0 (6:3, 6:1).
Raducanu w pierwszym secie postawiła Świątek niełatwe warunki. Miała nawet swoje break pointy w trzecim gemie, ale Polka je wybroniła i sama wygrała gema - i to do zera - przy serwisie rywalki, wychodząc na prowadzenie 4:2. Ostatecznie liderka światowego rankingu triumfowała w otwierającym secie do trzech.
W drugim Raducanu miała mniej argumentów i nie poradziła sobie z doskonałym tenisem Świątek. 21-latka nie dała jej żadnych szans, wygrywając w efektownym stylu 6:1 i cały mecz 2:0.
Tym samym Iga Świątek pomściła rodaczkę, Magdę Linette, która wcześniej odpadła z Indian Wells po porażce właśnie z wracającą do optymalnej formy Raducanu.
W ćwierćfinale turnieju najlepszą tenisistkę świata czeka pojedynek z Soraną Cirsteą. Rumunka zaskakująco wyeliminowała w 1/8 finału Carolinę Garcię.
Tomasz Bratkowski15 Mar 2023 · 07:02