Iga Świątek w półfinale Roland Garros! Kapitalny mecz w turnieju debla

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zameldowały się w półfinale debla Roland Garros. Polsko-amerykański duet dziś bez większych problemów odprawił w dwóch setach Dariję Jurak i Andreję Klepac.
Iga Świątek idzie jak burza przez tegoroczny Roland Garros. Polka znakomicie spisuje się nie tylko w turnieju singla. Bardzo dobrze radzi sobie także w deblu.
W parze z Bethanie Mattek-Sands odnosi kolejne zwycięstwa na paryskich kortach. Wcześniej po dramatycznym spotkaniu Polka i Amerykanka pokonały parę Hsieh/Mertens. Dziś za to przyszło im rywalizować z Dariją Jurak i Andreją Klepac.
Mecz rozpoczął się od serwisu Igi Świątek. Polka i Mattek-Sands nie zawiodły. Pierwszego gema Amerykanka zakończyła efektownym smeczem. Po chwili przewaga polsko-amerykańskiego duetu się powiększyła, bo rywalki nie zdołały utrzymać swojego podania.
Jurak i Kepac już do końca partii nie były wstanie zagrozić Świątek i Mattek-Sands. W ósmym gemie - przy władnym podaniu - obroniły piłkę setową, ale po chwili nie miały już nic do powiedzenia. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3.
Druga partia rozpoczęła się od emocji związanych z punktem spornym. Jurak i Klepac twierdziły, że Mattek-Sands, specjalnie zamazała ślad po piłce. Kilkominutowa sprzeczka zakończyła się powtórzeniem punkt. Ostatecznie pierwszy gem padł łupem Słowenki i Chorwatki.
Potem do głosu znów doszła Świątek wraz ze swoją deblową partnerką. Najpierw wygrały gema przy własnym podaniu, by następnie wykorzystać słabość serwisową przeciwniczek.
Po chwili Polka i Amerykanka utrzymały przewagę przełamania, choć wcześniej musiały obronić dwa break-pointy. Ostatecznie Mattek-Sands i Świątek poszły za ciosem. Kolejne przełamanie sprawiło, że losy starcia były w zasadzie rozstrzygnięte. Drugi set zakończył się wynikiem 6:2.
Tym samym Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zameldowały się w półfinale debla Roland Garros. W tej fazie trafią na jeden z duetów: Begu/Podoroska lub Martić/Rogers.
Daniel Makarewicz08 Jun 2021 · 15:17