Iga Świątek w półfinale turnieju w Stuttgarcie! Fantastyczne odrodzenie Polki po przegranym secie [WIDEO]

Jayne Kamin-Oncea/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Stuttgarcie. Polka po trzysetowym boju wyeliminowała Karolinę Pliskovą, wygrywając 4:6, 6:1, 6:2.
Wczoraj Iga Świątek wróciła do gry po ponadmiesięcznej przerwie. 21-latka bez większych problemów wyeliminowała Qinwen Zheng.
Dziś Polka źle rozpoczęła mecz z Karoliną Pliskovą, przegrywając pierwsze trzy wymiany. Czeszka wykorzystała trzeciego break-pointa i przełamała liderkę światowego rankingu. W drugim gemie Pliskova przy stanie 30:30 zanotowała asa. Po kolejnym dobrym serwisie podwyższyła prowadzenie.
Świątek miała ogromny problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu. W kolejnym gemie serwisowym posłała dwie piłki w siatkę, przez co Pliskova prowadziła już 3:0. Z kolei bardziej doświadczona zawodniczka utrzymywała wysoki poziom, punktując zarówno po serwisach, jak i przy atakach forhendowych.
Polka przerwała serię rywalki dopiero w piątym gemie. 21-latka poszła za ciosem i po raz pierwszy przełamała Pliskovą. Później Czeszka dbała jednak o utrzymanie własnego podania i ostatecznie pierwszego seta wygrała 6:4.
Świątek znakomicie rozpoczęła drugiego seta, posyłając kilka skutecznych serwisów. Całego gema zakończyła swoim pierwszym asem w tym spotkaniu. Polka wygrała cztery kolejne wymiany, przełamując Pliskovą, która zaczęła popełniać więcej niewymuszonych błędów.
W trzecim gemie reprezentantka Czech miała dwa break-pointy, ale żadnego nie wykorzystała i Świątek prowadziła 3:0. Najlepsza tenisistka świata już nie pozwoliła przeciwniczce wrócić do rywalizacji w drugim secie. Zakończył on się wynikiem 6:1 na korzyść Świątek.
W trzecim secie Świątek jako pierwsza przełamała rywalkę. W czwartym gemie udało jej się obronić też dwa break-pointy, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:1.
Niezwykle wyrównany był siódmy gem trzeciej partii, w którym obie tenisistki wspięły się na swój najwyższy poziom. Świątek po kapitalnym forhendzie zdobyła punkt na wagę przełamania.
Polka wygrała ostatniego seta 6:2 i awansowała do półfinału turnieju w Stuttgarcie. W nim zagra z Ons Jabeur.
Adam Kłos21 Apr 2023 · 21:39