Iga Świątek wygrała pierwszy mecz na Wimbledonie. Pewne zwycięstwo polskiej tenisistki

Gao Jing/Xinhua/PressFocus
Iga Świątek od pewnego zwycięstwa rozpoczęła udział w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polka w pierwszym meczu na londyńskiej trawie pokonała w dwóch setach Su-Wei Hsieh - 6:4, 6:4.
Po ćwierćfinale Roland Garros Iga Świątek wróciła do kolejnego miejsca, z którym ma bardzo dobre wspomnienia. Na Wimbledonie wygrała bowiem turniej juniorek - miało to miejsce w 2018 roku.
Mimo to 20-latka wielokrotnie podkreślała, że w grze na trawie nie czuje się jeszcze zbyt pewnie, a celem numer jeden na tę część sezonu są Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W turnieju WTA w Eastbourne Polka odpadła w drugiej rundzie.
Na Wimbledonie była jednak faworytką spotkania z Su-Wei Hsieh. Z doświadczoną rywalką mierzyła się do tej pory raz i odniosła pewne zwycięstwo. W Londynie również szybko zyskała przewagę.
Już w pierwszym gemie Świątek wywalczyła przełamanie. Po chwili mogła podwyższyć prowadzenie na 3:0, lecz Hsieh zdołała się wybronić. Polka utrzymała jednak przewagę do końca partii, wygrywając ją 6:4.
Również na samym początku drugiego seta nasza tenisistka wygrała gema serwisowego rywalki. Tym razem nie zdołała potwierdzić jednak dominacji przy własnym podaniu i szybko zrobił się remis.
Decydujący okazał się piąty gem. Wówczas Świątek raz jeszcze przełamała rywalkę, a ta nie była już w stanie odpowiedzieć. W efekcie Polka wygrała 6:4, 6:4 i awansowała do drugiej rundy. W niej zmierzy się z Marie Bouzkovą lub Wierą Zwonariową.
Maciej Pietrasik28 Jun 2021 · 19:57