Kolejna porażka Magdy Linette! Polska straciła szansę na awans [WIDEO]

Jayne Kamin-Oncea/Pressfocus
Magda Linette poniosła drugą porażkę z rzędu w Billie Jean King Cup. Tenisistka z Poznania przegrała z Jeleną Rybakiną 4:6, 2:6.
Był to kolejny mecz w ramach rywalizacji Polski z Kazachstanem. Wczoraj Linette przegrała z Julią Putincewą, a Rybakina pokonała Weronikę Falkowską.
Dzisiejsze spotkanie zaczęło się od pewnie wygrywanych gemów serwisowych przez obie tenisistki. Przy stanie 2:2 Rybakina miała aż trzy break-pointy, jednak żadnego nie wykorzystała. Linette broniła się bardzo dobrymi atakami forhendowymi.
W końcówce seta Polka była już bezradna wobec znakomitej gry rywalki. Rybakina najpierw po raz pierwszy przełamała Linette, a następnie przy własnym serwisie przypieczętowała wygranie pierwszej partii wynikiem 6:4.
Rybakina znakomicie rozpoczęła drugiego seta. Pierwszego gema wygrała do zera, w drugim wykorzystała błędy Linette i objęła dwugemowe prowadzenie. Polce udało się doprowadzić do remisu, po czym znów siódma rakieta świata zaczęła seryjnie zdobywać punkty.
Drugiego seta Rybakina wygrała do dwóch. Dziś dojdzie jeszcze do pojedynku Weroniki Falkowskiej z Julią Putincewą. Niezależnie od wyniku tego starcia Kazachstan już wywalczył awans do finałów Billie Jean King Cup. Z kolei Polska nie ma szans na udział w kolejnej fazie turnieju.
Adam Kłos15 Apr 2023 · 11:05