Kolejne zwycięstwo Igi Świątek. Świetna seria trwa, Polka w półfinale [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Iga Świątek awansowała do półfinału zawodów WTA w Montrealu. Polka pokonała Danielle Collins 2-1 (6:3, 4:6, 6:2).
Iga Świątek przygotowuje się do udziału w US Open. Obecnie reprezentantka Polski bierze udział w turnieju w Montrealu.
Na etapie ćwierćfinału liderka rankingu WTA trafiła na Danielle Collins. W pierwszym secie nasza zawodniczka nie dała rywalce większych szans i wygrała pewnie 6:3.
Sytuacja skomplikowała się w drugiej partii, gdzie Świątek dwa razy nie była w stanie obronić swojego serwisu. Tym samym Amerykanka doprowadziła do wyrównania i konieczny okazał się jeszcze jeden set.
W nim, na szczęście dla 22-latki, sprawy wyszły na prostą. Tym razem to Collins została dwukrotnie przełamana i przegrała 2:6.
W związku z tym Polka wygrała 2-1 (6:3, 4:6, 6:2) i zagra w półfinale. Zmierzy się tam z Jessicą Pegulą, a mecz najprawdopodobniej odbędzie się mniej niż 24 godziny po spotkaniu z Collins.
Dla Świątek było to 50. zwycięstwo w tym sezonie. Raszynianka na pewno utrzyma status liderki WTA po zawodach w Kanadzie.
Hubert Kowalczyk12 Aug 2023 · 08:38