Koniec marzeń Polaków o finale United Cup. Bolesny wynik meczu z USA

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski nie zagra w finale United Cup. Polscy tenisiści przegrali w półfinale tych rozgrywek z USA 0:5.
Biało-czerwoni byli w bardzo trudnej sytuacji już po pierwszym dniu meczu z Amerykanami. Swoje singlowe pojedynki przegrali Iga Świątek i Kacper Żuk.
Blisko zdobycia pierwszego punktu dla naszej drużyny był Hubert Hurkacz. Najlepszy polski tenisista przegrał w dwóch setach z Taylorem Fritzem.
Na dystansie dwóch setów Polak i Amerykanin nie potrafili się przełamać. Hurkacz był blisko w drugiej partii, ale nie wykorzystał żadnego z dwóch setboli. W tie-breakach dwukrotnie lepszy był Fritz.
Pozostałe mecze nie miały już znaczenia dla końcowego rozstrzygnięcia rywalizacji. Magda Linette długo dzielnie rywalizowała z Madison Keys. Kluczowy dla pierwszego seta był dziesiąty gem, w którym Amerykanka zdobyła przełamanie na wagę zwycięstwa w pierwszej partii.
Drugi set zaczął się obiecująco. Linette już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, ale nie poszła za ciosem. Choć w drugiej odsłonie prowadziła 40-15, to straciła podanie. Potem zarysowała się przewaga Keys, która zwycięstwo w meczu zapewniła sobie wygrywając drugiego seta 6:2.
Rywalizację w półfinale zakończył mecz deblowy. Alicja Rosolska w parze z Łukaszem Kubotem wygrali dla Polski pierwszego seta w rywalizacji z Amerykanami. W pierwszej partii pokonali Jessicę Pegulę i Taylora Fritza 7:6(5).
Na tym sukcesy Polaków się skończyły. Druga partia i super tie-break należały do Amerykanów. Najpierw wygrali 6:4, a w decydującej odsłonie 10-6.
Marcin Karbowski07 Jan 2023 · 07:04
Źródło: tvpsport.pl