Magda Linette przegrała z Emmą Raducanu! Spektakularna akcja polskiej tenisistki [WIDEO]

Magda Linette odpadła z turnieju Indian Wells. 31-latka przegrała z Emmą Raducanu 6:7, 2:6.
Linette bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz. Już w pierwszej akcji zdobyła punkt po efektownym skrócie. Polka wygrała gema otwierającego do zera. Kilka kolejnych wymian było niezwykle wyrównanych. Przy podaniu Raducanu doszło do równowagi, ale Linette nie zdołała przełamać rywalki.
W trzecim gemie nasza reprezentantka popisała się kapitalnym zagraniem. Wydawało się, że Raducanu skończy akcję smeczem, jednak Linette w pięknym stylu odebrała piłkę, zdobywając punkt.
W kolejnym gemie sytuacja powtórzyła się i była mistrzyni US Open znów nie wykorzystała przewagi przy siatce. Linette udało się przełamać Raducanu i wyjść na prowadzenie 3:1. Polka jeszcze powiększyła przewagę przy własnym serwisie.
Można było odnieść wrażenie, że zawodniczka z Poznania ma już tego seta pod kontrolą, ale wtedy na znacznie wyższy poziom wspięła się Raducanu. Brytyjka po świetnej akcji forhendowej po raz pierwszy przełamała 31-latkę i doprowadziła do remisu 4:4. Później 20-latka zgłosiła problemy z dłonią, przez co musiała skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.
Pierwszy set rozstrzygnął się w tie-breaku. W nim Raducanu wyszła na prowadzenie 4:2 po autowym zagraniu Linette. Brytyjka ostatecznie wygrała decydującego seta do trzech.
Na początku drugiej partii obie tenisistki dbały o punktowanie przy własnym podaniu. W czwartym gemie Linette popełniła jednak podwójny błąd, który poskutkował przełamaniem na korzyść Raducanu.
Brytyjka nie pozwoliła Polce odwrócić wyniku. Siódmego gema 20-latka skończyła asem serwisowym, doprowadzając do wyniku 5:2. W kolejnym gemie Raducanu przypieczętowała zwycięstwo i awans do trzeciej rundy Indian Wells.
Adam Kłos11 Mar 2023 · 22:00