Magda Linette w drugiej rundzie w Doha! Duże wyzwanie przed Polką

Łukasz Sobala / Press Focus
Magda Linette w znakomitym stylu rozpoczęła turniej WTA w Doha. Polka wygrała z Nao Hibino i awansowała do drugiej rundy.
Pierwsza partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Linette, która oddała rywalce zaledwie jednego gema. Japonka potrafiła się jednak mocniej postawić. Tak było choćby w siódmej partii, w której wypracowała sobie trzy break-pointy. Polka obroniła się jednak, a następnie wykorzystała szóstą piłkę setową.
Magda Linette w meczu z Caroline Wozniacki
Sydney Low / pressfocus
Znacznie bardziej zacięty był drugi set. Hibino od razu ruszyła do ataku i zaczęła poważniej zagrażać Linette. Mogła już przełamać już w drugim gemie, w którym nie wykorzystała czterech break-pointów. Polka była skuteczniejsza - w trzeciej odsłonie wygrała przy podaniu rywalki. Przewagę straciła natychmiast. Było 2:2.
Kluczowe dla losów seta okazały się szósty i siódmy gem. Hibino najpierw zmarnowała dwa break-pointy, a następnie dała się przełamać. Linette nie wypuściła z rąk zwycięstwa, choć Japonka walczyła do samego końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4 dla Polki.
W drugiej rundzie Polkę czeka znacznie poważniejsze wyzwanie. Zagra w niej z Qinwen Zheng, która niedawno dotarła do finału Australian Open.
Marcin Karbowski12 Feb · 16:26
Źródło: WP Sportowe Fakty