Magda Linette w półfinale Miami Open. Polka świetnie sobie radzi w deblu

Mai Groves / Shutterstock.com
Magda Linette awansowała do półfinału Miami Open w turnieju deblowym. Polka wraz z Bernardą Perą pokonały 2:0 parę Begu/Kalinina - 6:3, 7:6(5).
W rywalizacji singlowej reprezentantka Polski odpadła z turnieju w Miami na etapie 1/8 finału. W poniedziałkowy wieczór lepsza od niej okazała się Jessica Pegula. Linette pozostała jednak w gronie zawodniczek walczących w deblu.
Tam idzie jej doskonale. Poznanianka i towarzysząca jej Bernarda Pera idą jak burza - są już w półfinale. Awans do grona czterech najlepszych par dało im zwycięstwo nad rumuńsko-ukraińskim duetem Irina Begu/Anhelina Kalinina.
W pierwszym secie Linette/Pera długo dominowały, wychodząc w pewnym momencie na prowadzenie 4:1. Później wprawdzie dały się przełamać, ale natychmiast odpowiedziały rywalkom tym samym, ostatecznie triumfując do trzech.
Drugi set przyniósł więcej emocji. To przeciwniczki rozpoczęły go lepiej, wygrywając gema przy pierwszym serwisie Linette i Pery. Polsko-amerykańska para pokazała jednak charakter, odwracając wynik z 0:3 na 5:5, mimo że Begu i Kalinina doszły nawet do piłki setowej.
Aby wyłonić zwycięzców drugiego seta potrzebny był tie-break. W nim oglądaliśmy podobny scenariusz jak wcześniej - rywalki zaczęły z impetem, prowadziły 3:1, lecz następnie do głosu doszły Linette i Pera. Po emocjonującej końcówce wygrały 7:5 i w całym meczu 2:0.
W półfinale Linette/Pera zagrają z parą Leylah Fernandez/Taylor Townsend. To spotkanie odbędzie się w czwartek po godz. 16:00.
Tomasz Bratkowski29 Mar 2023 · 07:11