Morderczy półfinał Wimbledonu! Anderson i Ilsner grali przez prawie siedem godzin!

action sports
Kevin Anderson wygrał niezwykły pojedynek z Johnem Ilsnerem w półfinale Wimbledonu. Zawodnicy spędzili na korcie 6 godzin i 41 minut!
Zgodnie z przewidywaniami fachowców potężnie zbudowani zawodnicy z reguły nie tracili punktów przy swoich serwisach, a większość wymian w trakcie meczu było bardzo krótkich. Długi był za to sam mecz. Rozpoczął się o 14:00, zakończył - niedługo przed 21:00.
Przełomowym momentem gry było jedno z nielicznych przełamań. W czwartym secie Ilsner był o dwa gemy od awansu do finału, ale przy stanie 4:4 stracił podanie na rzecz Andersona. Kilka minut później tenisista z RPA wygrał całego seta.
Zwycięzcę wyłonił piąty set. Obaj zawodnicy koncentrowali się na serwisie - punktowali przy swoim podaniu, ale nie potrafili przełamać rywala. Udało się to dopiero Andersonowi przy stanie... 24:24. Okazji nie zmarnował - przy własnym podaniu wykorzystał piłkę meczową.
Kevin Anderson (RPA, 8) - John Isner (USA, 9) 7:6(6), 6:7(5), 6:7(9), 6:4, 26:24
Kamil Kaczmarek13 Jul 2018 · 21:31
Źródło: sport.pl