Niecodzienna sytuacja w ćwierćfinale Indian Wells. Inwazja pszczół przerwała mecz na ponad godzinę [WIDEO]

Twitter Screen
W trakcie spotkania ćwierćfinałowego Indian Wells miał miejsce nietypowy incydent. Na korcie pojawił się rój pszczół.
W czwartek Carlos Alcaraz zmierzył się Alexandrem Zverevem w ćwierćfinale Indian Wells. Podczas rywalizacji doszło do niebezpiecznie wyglądającej sytuacji.
Incydent miał miejsce w trakcie gema serwisowego Hiszpana w pierwszym secie. Wówczas na kalifornijskim korcie pojawił się rój pszczół.
Na skutek zdarzenia podjęto decyzję o przerwaniu spotkania. Mecz został zawieszony po upływie 19 minut, gdy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy 1:1. Tenisiści opuścili plac gry.
W przerwie rywalizacji na korcie pojawiła się osoba zajmująca się dezynsekcją. Mężczyzna zbliżył się do kamery, w pobliżu której znajdowały się owady i rozpoczął interwencję.
Pracownik, przy użyciu urządzenia przypominającego odkurzacz, pozbył się pszczół. Kiedy opuszczał kort kibice zatrzymywali go, aby zrobić sobie z nim zdjęcie.
Ostatecznie zawodnicy wrócili na kort po ponad godzinnej przerwie. Finalnie Alcaraz pokonał Zvereva wynikiem 2:0 i awansował do półfinału rozgrywek.