Novak Djoković mistrzem US Open! Niesamowita batalia i 24. wielkoszlemowy triumf Serba [WIDEO]

Geoff Burke/Pressfocus
W nocy Novak Djoković został mistrzem US Open. 36-latek po emocjonującej batalii pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:3, 7:6, 6:3.
Tegoroczny finał był rewanżem za mecz z 2021 roku. Wtedy w decydującym spotkaniu na Arthur Ashe Stadium Miedwiediew niespodziewanie rozbił Djokovicia w trzech setach.
Niedzielne starcie znacznie lepiej rozpoczął jednak Serb. Już przy pierwszej okazji przełamał Rosjanina, nie pozwalając mu wygrać ani jednego punktu przy własnym podaniu. W kolejnych minutach "Nole" utrzymał serwis i całego seta wygrał do trzech.
Drugi set był prawdziwą ucztą dla oka. Obaj zawodnicy rozegrali mnóstwo niesamowitych, długich i zaciętych wymian. Jedna z nich była tak wyczerpująca, że Novak aż padł na kort, próbując złapać oddech.
W ósmym gemie drugiego seta Miedwiediew miał szansę na przełamanie. Przy break poincie Djoković odegrał jednak piłkę idealnym półwolejem.
Ozdobą spotkania była akcja przy stanie 5:5 w drugim secie. Serb próbował przelobować Rosjanina, ten odpowiedział smeczem, ale nie miał już nic do powiedzenia przy kończącym uderzeniu Novaka.
Ostatecznie druga partia musiała rozstrzygnąć się w tie breaku. W nim lepszy okazał się perfekcyjnie dysponowany Djoković, który wygrał 7:5.
Na początku trzeciego seta Miedwiediew stracił równowagę i upadł po jednej z akcji. "Nole" wykazał się wielką klasą, przeszedł przez siatkę i sprawdził, czy z jego rywalem wszystko w porządku. Rosjanin był w stanie kontynuować grę.
Niedługo potem doszło do niespodziewanego obrotu spraw. Nastąpiły trzy przełamania z rzędu, z czego dwa na korzyść Serba. Znów w decydującym momencie zachował on zimną krew, dzięki czemu set zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść nowego lidera rankingu ATP.
Djoković wygrał 24. wielkoszlemowy turniej w karierze. Tym samym wyrównał rekord legendarnej Margaret Court.
Adam Kłos11 Sep 2023 · 07:26