Novak Djoković ukarany za incydent na Wimbledonie. Serb nie wytrzymał [WIDEO]

Twitter/Screen
Novak Djoković nie obronił wywalczonego przed rokiem tytułu na kortach Wimbledonu. Gdyby złych wieści było mało, były lider rankingu ATP musi zapłacić karę za swoje zachowanie.
Rozegrany w niedzielę finał Wimbledonu dostarczył kibicom masę emocji. Po kapitalnym starciu ze zwycięstwa w turnieju cieszył się Carlos Alcaraz. Mimo tego, że pierwszy set stanął pod znakiem totalnej dominacji ze strony Serba, ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się młody Hiszpan.
20-letni tenisista pokonał Novaka Djokovicia wynikiem 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4. W ten sposób zapewnił sobie pierwszy w historii triumf na trawiastych kortach w Londynie.
Po jednym z przegranych gemów napięcia nie wytrzymał najbardziej utytułowany zawodnik w historii turniejów wielkoszlemowych. Podczas schodzenia na krótką przerwę uderzył rakietą o metalowy słupek znajdujący się przy siatce.
Zachowanie 36-letniego Serba spotkało się z niezadowoleniem ze strony kibiców. Zgromadzona na trybunach kortu centralnego publika wygwizdała Serba. Jak się okazuje, to nie koniec konsekwencji.
Karę na byłego lidera rankingu ATP nałożyły także władze turnieju. Djoković otrzymał grzywnę w wysokości 8 tysięcy dolarów. Podczas tegorocznego Wimbledonu na konto siedmiokrotnego triumfatora tych zawodów wpłynęło zaś 1,175 mln funtów.
Oprócz pochodzącego z Belgradu tenisisty identyczną karę otrzymała także Mirra Andriejewa. Jedna z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia na świecie rzuciła rakietą w trakcie meczu z Maddison Keys. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Piotr Sidorowicz 19 Jul 2023 · 09:20
Źródło: Twitter