Novak Djoković wrócił na szczyt. Imponująca wygrana w finale Australian Open [WIDEO]

Stefanos Tsitsipas był bezradny w finale Australian Open. Novak Djoković wygrał 3:0 (6:3, 7:6, 7:6).
Już pierwszy set pokazał, że Djoković ma wyraźną przewagę nad swoim rywalem. Grek popełniał szereg niewymuszonych błędów, które kosztowały go bardzo wiele - skończyło się na 6:3 dla Serba.
Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana. Młodszy z tenisistów w końcu zaczął opierać się bardziej doświadczonemu rywalowi i przeciągnął wymianę aż do tie-breaka. Tam jednak 35-latek znowu udowodnił swoją wyższość i ostatecznie wygrał 7:6.
Tym samym Tsitsipas szybko znalazł się pod ścianą, bowiem nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Na swoje nieszczęście doszło do niego już na początku trzeciego seta - Grek nie zdołał obronić swojego serwisu, a co za tym idzie nie wykorzystał pomyłki Djokovicia.
Wymiana ciosów znowu trwała stosunkowo długo, bo aż do kolejnego tie-breaka, ale tam jeden z najlepszych tenisistów w historii postawił na swoim. Wygrał 7:6, co przypieczętowało jego triumf w całym Australian Open.
Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Novak Djoković znowu zapisał się na kartach światowego tenisa. Serb ma na koncie 22 tytuły Wielkiego Szlema, 10 zwycięstw w Australian Open, a obecnie wrócił na szczyt i zajmuje 1. miejsce w rankingu ATP.
Hubert Kowalczyk29 Jan 2023 · 12:54