Novak Djoković zwycięzcą ATP Finals! Srogi rewanż na Sinnerze, genialna forma Serba [WIDEO]

Marco Alpozzi/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Novak Djoković po raz kolejny zwyciężył w kończącym sezon turnieju ATP Finals. W Turynie Serb pokonał w dwóch setach reprezentanta Włoch, Jannika Sinnera. Zrewanżował się mu za porażkę sprzed kilku dni.
Niewiele brakowało, aby "Nole" w ogóle nie awansował do półfinału. Po tym, jak przegrał w fazie grupowej właśnie z Jannikiem Sinnerem, groziło mu odpadnięcie z turnieju już po fazie grupowej.
Włoch nie zamierzał jednak odpuszczać spotkania z Holgerem Rune, na czym skorzystał właśnie Djoković. W niedzielę Serb i Włoch spotkali się po raz drugi - tym razem w meczu o tytuł.
Kibice w Turynie z pewnością mieli nadzieję na kolejną niespodziankę w wykonaniu swojego ulubieńca. Tym razem to lider światowego rankingu narzucił jednak rywalowi swój rytm.
W pierwszym secie Djoković znakomicie serwował, posyłając na stronę Sinnera asa za asem. W czwartym gemie wywalczył natomiast przełamanie, dzięki któremu wygrał 6:3.
Na samym początku drugiej partii "Nole" poszedł za ciosem. Od razu zdobył breaka i kontrolował wydarzenia na korcie. Przy stanie 3:2 przydarzył mu się mały kryzys - Sinner miał dwie okazje na odrobienie strat.
Ta sztuka mu się jednak nie udała, a po chwili lider rankingu przy długiej grze na przewagi miał dwie okazje na kolejne przełamanie. Włoch wyszedł z opresji obronną ręką, ale to nie wystarczyło do odwrócenia losów meczu.
Djoković finalnie zdobył jeszcze jednego breaka na sam koniec meczu, wygrał 6:3, 6:3 i po raz siódmy w karierze triumfował w ATP Finals. Nikt nie wygrywał tego turnieju równie często jak "Nole".
Maciej Pietrasik19 Nov 2023 · 19:57