Uczestniczka Wimbledonu została ukarana! Musi zapłacić 8 tysięcy dolarów [WIDEO]

Susan Mullane/PressFocus
Tegoroczna edycja Wimbledonu była bardzo udana dla Mirry Andriejewej. Młoda tenisistka dobrnęła aż do 1/8 finału. W meczu z Maddison Keys dopuściła się jednak niesportowego zachowania.
Mirra Andriejewa jest jedną z najlepszych zawodnikiem młodego pokolenia na świecie. 16-letnia tenisistka wygrała w tym roku dwa mało prestiżowe turnieje. Kilka tygodni później dobrnęła zaś do 1/16 finału Roland Garros.
Wynik ze stolicy Francji przebiła na trawiastych kortach Wimbledonu. Pokonać Rosjanki nie zdołały Xiyu Wang, Barbora Krejcikova oraz Anastazja Potapowa. W rolę pogromczyni wcieliła się dopiero Maddison Keys.
Rozgrywany we wtorek mecz z Amerykanką dużo lepiej rozpoczęła Andriejewa, która wygrała pierwszego seta. Kolejne dwa wpadły jednak na konto 28-latki i to ona zagra w ćwierćfinale turnieju.
Mimo to wynik osiągnięty przez pochodzącą z Krasnojarska zawodniczkę zapisał się na kartach historii. Tegoroczna debiutantka stała się najmłodszą uczestniczką 1/8 finału Wimbledonu od czasów Coco Gauff.
Na tym dobre informacje dla nowej gwiazdy światowego tenisa jednak się kończą. Władze WTA podjęły bowiem decyzję o ukaraniu Andriejewej za jej zachowanie podczas meczu z Maddison Keys.
W drugim secie przy wyniku 4:1 dla Amerykanki młoda Rosjanka nie powstrzymała emocji i rzuciła rakietą. Sytuacja ta powtórzyła się również w trzecim secie. Ze względu na to, iż było to już drugie ostrzeżenie ze strony sędziego, została ukarana odebraniem jej punktu, co dało piłkę meczową rywalce.
Swoje zachowanie Andriejewa argumentowała utratą równowagi, co widać na krążącym po sieci wideo. Mimo to przedstawiciele federacji zdecydowali się ukarać młodą gwiazdę grzywną w wysokości 8 tysięcy dolarów. Podczas całego występu na Wimbledonie zarobiła 242 tysiące euro.
W najnowszych zestawieniu WTA nastoletnia zawodniczka plasuje się na 102. miejscu. Dobre występy na trawiastych kortach w Londynie zagwarantują jednak spory awans w tabelach oraz przesunięcie się w okolice 60. pozycji.
Piotr Sidorowicz 12 Jul 2023 · 19:40
Źródło: Sky Sports