Ogromny sukces polskiego tenisisty. Zagra w finale rzymskiego turnieju

David Pintens/Pressfocus
Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w finale deblowego turnieju w Rzymie. Polsko-monakijski duet pokonał parę Marcel Granollers - Horacio Zeballos.
Zieliński i Nys znakomicie rozpoczęli rok, ponieważ w wielkoszlemowym Australian Open dotarli do finału. Tam musieli jednak uznać wyższość Rinky'ego Hijikaty i Jasona Kublera.
W kolejnych turniejach Polak i Monakijczyk nie radzili sobie już na tak wysokim poziomie. Dopiero w Rzymie odzyskali fantastyczną formę. W trzech pierwszych rundach Zieliński i Nys odnieśli zwycięstwa bez straty seta. Dziś również udało im się w dwóch setach pokonać Grannolersa i Zeballosa.
W pierwszej partii kluczowe okazało się przełamanie w drugim gemie. Zieliński i Nys do końca seta utrzymali własny serwis, odnosząc zwycięstwo 6:3.
Przez większość drugiej części spotkania obie pary bardzo dbały o wysoki procent piłek wygrywanych przy własnym podaniu. Przy stanie 5:5 Zieliński i Nys wykorzystali jednak błędy Granollersa i przełamali rywali. Następnie Nys przy swoim serwisie dokończył seta, który zakończył się wynikiem 7:5.
W finale Zieliński i Nys zmierzą się ze zwycięzcą starcia Wesley Koolfoh/Neal Skupski - Robin Haase/ Botic Van De Zandschulp.
Adam Kłos19 May 2023 · 15:07